rajecke teplice aphroditeSlovenské liečebné kúpele Rajecké Teplice patria medzi najkrajšie a najznámejšie kúpele na Slovensku. Zo západnej strany priamo nad areálom kúpeľov sa týčia bizarné skalné útvary Strážovských vrchov, na východe ich lemuje pohorie Malej Fatry. Blízke okolie Rajeckých Teplíc ponúka bohaté možnosti na aktívne trávenie voľného času a na svoje si prídu takmer všetci milovníci prírody a športu. Žriedla termálnych prameňov majú vďaka 38°C teplej vody vynikajúce liečivé účinky.

Komplex sáun a parných kúpeľov sa nachádza v prekrásnom orientálne ladenom prostredí.
Príjemná architektúra, moderná technológia, prírodné produkty esencií sú predpokladom na dokonalé využite mnohých priaznivých účinkov sáun. Návštevník tu nájde klasickú fínsku saunu, tapidárium, ktoré príjemne prehreje celé telo a exkluzívne prané kúpele.

Vychutnajte si návštevu Vodného sveta, v ktorom nájdete relaxačný teplý bazén a plavecký bazén. V bazénoch sa využíva rajeckoteplická termálna voda s obsahom hydrogenuhličitanu, vápnika a horčíka. K príjemnému pocitu prispieva aj nádherné prostredie sály, v ktorej sa bazény nachádzajú.

Rehabilitačný/plavecký bazén
Rozmerovo väčší, s teplotou vody 30 - 32°C, je určený na plávanie a ďalšie pohybové aktivity, je tu množstvo vodných trysiek, hydromasážny pult a chrliče vody, ktorými si môžete premasírovať telo.
Účinok: liečebný, relaxačný, regeneračný, sedatívny

Liečebný/relaxačný bazén
Menší, relaxačný bazén, umožňuje príjemné posedenie v termálnej vode s teplotou 37 - 38ºC. Pri pobyte v tomto bazéne nezabudnite premasírovať a uvoľniť svoje telo vodnými tryskami.
Účinok: liečebný, relaxačný, regeneračný, sedatívny

Škótske streky
Vynikajúci účinok sa dosahuje masážou a zároveň striedaním silnejších prúdov teplej a studenej vody, ktoré spôsobujú prekrvenie organizmu. Teplota vody sa pohybuje od 38 - 42°C a 25 - 18°C
Účinok: intenzívne prekrvenie a pocit teplej kože

Občerstvenie a relax
V priestoroch Vodného sveta nájdete aj možnosť menšieho občerstvenia, môžete si posedieť pri kávičke a potom si ešte oddýchnuť na lehátkach, ktoré sú tu pre hostí pripravené.

Otváracie hodiny (bazény a sauny):
pondelok – štvrtok 09.00 – 22.00 hod.
piatok - sobota 09.00 – 23.00 hod
nedeľa 09.30 – 22.00 hod.

Klienti z poisťovní – zľavnené ceny počas pracovného týždňa pondelok - štvrtok

rybarska bastaRybárska bašta
Nachádza sa na ostrove v srdci kúpeľného jazierka a je často vyhľadávaná vďaka svojmu netypickému umiestneniu. Je známa svojimi rybími špecialitami /žralok na víne, úhor na čínsky spôsob a iné/ a možnosťou člnkovania. V Rybárskej Bašte sa často konajú rôzne spoločenské akcie.
Otváracie hodiny: Po - Ne : 10:00 - 22:00 hod.
Kapacita: 60 miest

Kontakty a informácie:
Slovenské liečebné kúpele, a. s.
Ul. Osloboditeľov 131, 013 13 Rajecké Teplice
tel.: +421-41/ 5494 256, 5494 832
fax.: +421-41/ 5493 674
web: www.spa.sk
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.